Information

Populate the side area with widgets, images, and more. Easily add social icons linking to your social media pages and make sure that they are always just one click away.
початок спектр
Алхімія проекту

Спектр – Перші сходинки

27/01/2021

Світ змінився.
Ми змінюємося разом з ним.

Після довгих років аналізу власної діяльності і пошуку відповідей на питання “Що я можу робити найкраще?“, Я усвідомив що відмінно володію мистецтвом ГЕНЕРАЦІЇ ІДЕЙ. Дякую Богу і вищим силам, які допомагають мені тримати “зв’язок” і покращувати свій інспіративний канал.

Як виявилося, не всі люди можуть побачити, на перший погляд, очевидні речі. Не всі можуть придумати нове, сформулювати ідею або створити щось інноваційне. І ще менше тих, хто справді усвідомлює, що вони роблять і яку користь або шкоду їх справа приносить соціуму і людським душам…

За останніх 7 років, я тільки й думав про те, як створювати нові товари, креативний контент, проєкти, яких не було ще на ринку. Як генерувати нові стратегії, щоб обходити своїх конкурентів. Я шукав нові інструменти, пробував різні методи та накопичив настільки багато досвіду, що це реалізувалося в мої деякі бізнесові та арт проєкти.

Але все одно,  все ще продовжував генерувати нові бізнес-ідеї, концепти, прогнозував появу нових ринків. Я чітко бачив нові й суміжні індустрії та розумів, якщо зробити, так і так, то можна легко отримати потрібний результат.

Я реалізував свої проєкти наскільки міг. Сьогодні у мене компанії в Австрії та в Україні, які мають в собі ще кілька суміжних проєктів. І навіть віддаючи їм 100% свого часу, нові ідеї й далі заходили в мою голову. Я розумів, що фізично не можу на себе взяти більше того що є. Як кажуть – “Вище голови не пригнеш”?

Все більше і більше відчував розчарування від того, що через просту обмаль часових або фінансових ресурсів я не можу реалізувати ту, чи іншу цікаву ідею. І часто траплялося, що пізніше я бачив таку ж ідею, реалізовану в іншій країні або іншими людьми. Це, з одного боку, доводило мені, що я генерую ефективні ідеї. Ідеї, які мають право на життя. З іншого боку, це створювало передумови для пошуку рішень – як я можу трансформувати цю  енергію, щоб вона почала приносити користь для інших, не фіксуючи її лише на собі.

Може створити ефективну ієрархію,  управління в компанії, взяти співробітників на зарплату і як наслідок здійснити більше проєктів? Такий досвід був, я реалізовував подібну схему протягом 3-4 років. І усвідомив, що такий формат мені не підходить. Я не можу експлуатувати людей,  дуже сильно прив’язуюся до них, а в бізнесі не можна бути занадто добрим. Адже будь-яка робота по найму це у своєму роді маніпуляція і експлуатація. Потрібен пряник і батіг. Я усвідомив, що добре володію пряником, а володіти батогом мені просто не хочеться.

У мене є стійке відчуття, що це не для мене. Я не хочу використовувати такі інструменти для досягнення цілей. “Батіг” потрібно використовувати зовсім для інших цілей, наприклад для протидії або нападу. Я усвідомив, щоб досягати найкращого, ефективного, інтегрованого результату, людина повинна сама себе організовувати у своїй свободі. А концепція “маніпуляцій” про батіг й пряник йде в розріз з моїми духовними переконаннями ….

За останні 15 років своєї свідомої бізнес-діяльності, я дуже часто помічав, що люди нахабно копіюють мене, мої ідеї, мою схему комунікацій. Вони починають робити те, що роблю я, працювати на тих ринках яких працюю я. Для мене це дивно і частково незрозуміло. Адже я на 100% впевнений, що в кожній країні, місті, селі, є безліч незайнятих ніш, професій і бізнес-моделей. Роботи вистачить на усіх! Але вони беруть і копіюють! Причини цього різні: незнання, егоїзм, заздрість …

Для мене це стало ще одним підтвердженням, що мої ідеї і концепти мають попит. Тому, щоб позбавити деяких людей задоволення від крадіжки “чужих вогнів й ейдосів” і самому водночас не вдаватися до печалі і співчуття – я вирішив, найкраще самому показувати і ділитися своїми ідеями з людьми. Адже чим більше ти віддаєш – тим більше отримуєш. І провідники, цінувалися завжди, і у всі часи.

 

Досвід який коштує дорого

Щоб ділитися ідеями мені потрібна платформа, де я зможу запропонувати ці концепти, рішення і досвід своїм клієнтам. Так з’явився проєкт Спектр – в самій назві вже є певний символізм, про який я, до речі, написав в статті “Символізм проєкту“. А зараз варто згадати деякі сервіси нашої консалтинг фірми.

  • Генерація та продаж бізнес-ідей.
  • Продаж готових бізнес-проектів.
  • Інтеграція брендів.
  • Розробка стратегій просування.
  • Неймінг
  • Консалтинг

Про автора проєкту

Я не претендую на елітарність або ексклюзивність своїх знань. Істину приватизувати неможливо. Розумію, що ті ідеї які приходять мені, можуть спасти на думку і іншим людям …. Я намагаюся допомагати іншим, своїм досвідом, навичками і можливостями. Намагаюся навчити як зробити вудку і показати де є риба … Я нічого, нікому не доказую.. … Мені достатнього того що маю, і мені добре. Я не гонюся за трендами, не хочу 100К фоловерів. Не рекламую товари і не бажаю зніматися в рекламних кампаніях. Моє життя – знак того, що можливо жити по іншому – в тиші, облагороджуючи свій сад….

Грати за чужими правилами?

Світ рухається, злі деміурги кожен день міняють правила гри. Через незнання ти можеш приймати ці правила і намагатися створювати “протиотруту”, щоб викроїти собі ще трохи часу і простору … Але пройде ще день і ваші вчорашні зусилля розчинятися безслідно. Був час, коли я постійно придумував все нові і нові методи, як обходити своїх конкурентів, щоб продовжувати бути першим. Але навіть коли першість в твоїх руках багато років, в світі все одно відбуваються речі, які ніяк, прямо не пов’язані з твоїм бізнесом, але мають такий вплив на світ, що справа твого життя згорає у тебе на очах і цьому неможливо зашкодити. Усвідомивши це, мені стало зрозуміло, що далі немає сенсу організувати і вести прямий чи будь-який інший опір. Я помітив, що безліч інших людей зіштовхуються з подібними викликами, і як виявилося, ні книг, ні знань, ні лекторів, які могли б допомогти нам всім, практично немає.

Проєкт Спектр – це спроба знайти серединний шлях, золоту середину, як заробляти багато, створюючи загальне благо, не продаючи себе і не перебуваючи під владою “інфернальних сил”. Цей сайт допоможе вам знайти те, чого ви дійсно хочете, покаже, як і які інструменти використовувати, щоб створити бізнес і добре заробити, а також, що потрібно зробити, щоб не потрапити в пастки соціуму і бюрократичної машини влади. На нашому блозі смислів, в категорії “алхімія проєкту”, ви можете дізнатися більше про мій новий проєкт.

Цей проєкт, цей досвід, знання, не розраховані на масове споживання. Суспільство сьогодні дегенеративно і стабільно вкоренилося в консюмеристській парадигмі. І вважає, що за гроші може купити ВСЕ, вимагаючи до себе  поваги за віддані ними долари або євро. Але так було не завжди і не завжди так може бути. Цей проєкт не ставить за мету напрацювати велику базу клієнтів. Ми не зацікавлені в масовому розповсюдженні контенту даного сайту. Але, якщо ж ви все ж читаєте цю статтю, значить у Вас є вибір.

 

Підсумок

Спектр – це результат великого бажання ділитися ідеями для бізнесу, концептами для життя і смислами для душі від українського емігранта в Австрії.
Коли людина досягає певного рівня, подальше заробляння грошей стає відносно нудним і в цей момент необхідно ділитися досвідом, знаннями, будувати те, що може перевершити час людського життя. Починаєш розуміти, що неможливо зміцнитися у своєму щасті, коли безліч людей навколо, не можуть собі дозволити навіть середній рівень життя …

«Проект Спектр – це спроба надати людям вудку і показати де є риба.»

Такий Шлях, на ньому можна виграти, а можна і програти …. але все ж пройти його, доведеться.
Але “з картою і компасом в руці” – можливо швидше знайти своє Ельдорадо.

Олександр Куява

Олександр Куява

Засновник та директор медіагрупи Спектр. Медіахудожник. Експерт у сфері інформаційних технологій та нових медіа. Інтернет-підприємець і соціальний інвестор.