Information

Populate the side area with widgets, images, and more. Easily add social icons linking to your social media pages and make sure that they are always just one click away.
Смерть і відродження моделей
Професії майбутнього

Смерть і відродження моделей

28/01/2021

Це стаття з нової категорії нашого блогу. У ній ми будемо писати про професії і ринки майбутнього, і про ті, які пропадуть зовсім. Ми постараємося пролити світло на це питання і знайти переваги або загрози, які нас чекають у зв’язку з розвитком нових технологій і формуванням нових індустрій.

Відразу скажу, що все наведене в цій статті – тільки моя суб’єктивна думка, до якого я прийшов, аналізуючи різного роду тенденції у світі. У мене немає цілей посіяти паніку, заявивши, що багато людей опиняться без роботи.
Майбутнє прекрасно. Так, з одного боку, багато професій виявляться непотрібними в силу їх заміни на автономних ботів або здешевлення вартості виробництва продуктів і послуг для галузі. Але з іншого боку, наше прекрасне майбутнє несе нам багато всього нового і хорошого. З’явиться безліч нових цікавих професій. А один з найважливіших навичок людини майбутнього – це швидко пристосовуватися.

І так в нашій статті “Смерть і відродження моделей” ми хочемо в першу чергу допомогти підліткам вступити на правильний шлях.

Адже в силу спотворених цінностей в суспільстві, нестабільної економічної ситуації, а також посиленим розвитком нових технологій дуже багато професій буде відмирати. Це неминуче, це лише питання часу. Тому робити ставку на те, що ви зможете заробити колосальні гроші в модельній справі все ж не варто. В останні роки, Модельні агентства заробляли досить великі гроші на юних дівчатах моделях, забираючи собі 60%, а іноді 70% комісій з гонорару однієї моделі.

Юне обдарування з провінційного містечка, вважає, що модельне агентство – це її можливість виходу у світ. Побачити країни, подорожувати, набратися досвіду. У цьому є можливий плюс. Якби такої моделі, за роки своєї залученості в модельний бізнес стало б можливим організувати особистий бренд і розвинути його на міжнародному рівні, де за одну поїздку така робота приносила 10.000 – 100.000 євро гонорару. Але дівчина, коли приходить у свої 15-17 років вперше в модельне агентство, не розуміє які підводні камені її очікують. Їй не скажуть, що на ній будуть заробляти 3 кола клієнтів: агентство в її країні, агентство в країні призначення і ще кілька рівнів букерів і клієнтів. Їй також не скажуть, що в країнах з низькою соціальною захищеністю куди її відправляють, її в кращому випадку можуть змусити надавати сексуальні послуги. А в гіршому – її просто продадуть. Навіть без лапок. Тому що в наш час така огидна річ як рабство нікуди не поділася. Дівчину можуть підсадити на наркотики, заспівати і зробити ще сотні речей, на які здатна збочена людська уява.

Про все це не розкажуть її батькам. Директор модельного агентства буде посміхатися батькам, щоб отримати свої гроші. А модель в цьому випадку потрапляє в контрактну кабалу, в якій її будуть використовувати як ресурс, коло за колом, не надаючи ніяких якісних знань. Єдиний її шанс – це намагатися самій свідомо слідувати своєму шляху, використовувати кожен шанс. Але такі речі або фінансово карані з боку агентства або вимагають від суб’єкта суворої організації свого життя і дисципліни, що, як показує практика, не властиво моделям підліткам до 25 років.

Ще варто сказати про те, що перебуваючи в такого роду бізнесі, що не вимагає від моделі напрацювання нейронних зв’язків в мозку, а тільки “роботу тілом”. Мозок за кілька років атрофується, і надалі такої моделі дуже складно починати будь-яку іншу роботу або свій бізнес. Потрібні знову-таки роки практики і хороша організація особистого часу, щоб змусити свій мозок знову навчатися.

Я не буду розглядати тут той факт, що краса, яка дається людині при народженні це деякий кармічний, часто заслужений бонус, який варто використовувати більш ефективно ніж просто споглядати себе у фронтальну камеру Айфона або на показі на фешн івенті. Цю цікаву і складну тему ми розберемо в інших статтях, а зараз важливо зрозуміти чому модельний бізнес і моделінг як професія пропаде.

 

Штучний інтелект (ШІ)

Це не майбутнє – це вже сьогодні. Ще 2 роки тому з’явилася компанія програмістів, фотографів, ретушерів, яка спільно з Nvidia створила проєкт на базі алгоритмів ШІ і згенерували понад 100 тис.фотографій людей.  https://generated.photos/faces

Вони сфотографували у себе в студії 1000 осіб, а потім перебором різних частин обличчя скомбінували понад 100 тис.варіантів. Це вже можна використовувати, автоматично змінюючи різні характеристики: форму і колір волосся, додавати прикраси та Ювелірні вироби та інші аксесуари, генерувати головні убори. Згенерувати можна навіть одяг. Це все створюється в фотореалістичному якості, різниця між фотографією моделі зробленої професійним фотографом і фотографією згенерованої ШІ просто зникає.

Оскільки все генерується цифровим чином, то можливо змінювати бекграунд, вставляти будь – яку картинку на фон – як суцільні кольори, так і фони природи, неба, міста. У теорії це нівелює роботу фотографів, ретушерів. І це ще не межа! Конкретно їх компанія займається генерацією осіб, але вони самі пишуть, що ведуться розробки для генерації фотографій людей в повний зріст, використовуючи все ті ж самі техніки. Грубо кажучи, вони своїми алгоритмами, об’єднали роботу, моделей, фотографів, мейкап артистів, ретушерів, стилістів, букерів, директора модельного агентства.

Фактично, звертаючись до них за потрібною картинкою – ви обійдете всіх цих підрядників і ШІ згенерує вам “вашого” чоловічка в потрібному одязі на потрібному тлі з правильною емоцією на обличчі, як потрібно замовнику.

Це означає, що не потрібно тепер витрачати багато часу на підбір моделей, фотографувати їх в студії і потім обробляти ці фото. З упевненістю 99% можу точно сказати, що для такої рекламної фотографії простіше, дешевше і менш затратно за часом буде звернутися до ШІ. Це технологія вже працює в США, в деяких країнах Європи. До країн СНД вона прийде через кілька років, а через 5-10 і зовсім настільки подешевшає настільки, що ви зможете робити це самі натисканням декількох кнопок на своєму смартфоні або скоріше за все через технології нейронета або вашого особистого асистента ШІ.

 

Який ще вплив матимуть нові медіа?

Коротко кажучи, медіа зміняться назавжди. Lookism йде. Думаю всі бачили як дівчатка з різних країн милуються собою в “дзеркалі” Інстаграма, порівнюють себе з іншими і через це не можуть скласти собі ціну, наскільки ж вони красиві. Довгостроковий тренд змінюється, звичайна Краса змінюється. ШІ системи не розуміють і не піклуються про те, щоб створена людина була «красивим» або «некрасивим». Їх хвилює, чи виглядає людина людиною чи ні. З ШІ можна буде створити будь-яку комбінацію фізичних атрибутів і більше не доведеться звірятися з декількома супер моделями, щоб представляти стандарти для всього світу. https://app.generative.photos/

Культ знаменитості зникає.

Вони прямо так і пишуть на своєму сайті “ми хочемо вбити культ селебріті”

“Чому ми повинні дивитися на когось, кого ми не знаємо? Чому б не замінити їх на когось знайомого? Нашу сім’ю, наприклад”

Уявіть що ви дивитеся фільм Місія нездійсненна де в головних ролях не Том Круз, а ви, ваша сім’я, ваші друзі. Або шоу Вікторії Сікрет, де всі моделі – ваші однокласниці і ви як головна модель, що відкриває шоу. Сьогодні в еру цифрових технологій, технології motion capture і performance capture, можливо створювати шаблонні фільми. Фільм, в якому є не тільки різні варіанти розвитку ситуацій і сюжетних ліній, але ви, вашу сім’ю як головний героїв.
Це вже можливо у 2020. Нетфлікс вже зараз ввалює колосальні суми в розвиток такого контенту. Такі технології, як діпфейк дозволяють замінювати не одну картинку, а створювати цілу анімацію, відео, фільми. Новинні сюжети.

Тому. повертаючись до головної ідеї – “професії” моделі більше не буде, тому що моделями будуть всі!

Додайте сюди тренд персоналізації і все заграє яскравими фарбами епохи big data. Будь-яку рекламу, яку ви будете бачити, буде рекламувати не якась модель, а Ваші близькі, брат, сестра, друзі, колеги або батьки. Така реклама буде набагато ефективніше, а всім цим людям навіть не доведеться йти кудись в студію на фотосесію. Досить разово віддати свою біометрію або зробити прямий ефір в Інстаграмі, після чого камера на вашому улюбленому айфоні відсканує ваше обличчя, а все інше ШІ зробить сам собою. Про загрози цих технологій я поки писати не буду, вони побічно зображені у фільмі Бондарчука “Вторгнення 2”.

Медіа стануть більш особистими, більш персоніфікованими.

За допомогою генерувальних медіа одна творча людина може створити цілий фільм, просто сидячи за своїм комп’ютером. Це відкриває всьому світу нові ринки для виробництва контенту, нові можливості, які раніше були недоступні. З цього якщо у вас є молодий син або дочка, подумайте кілька разів, чи варто відправляти сьогодні своїх дітей в Модельні агентства. Від себе додам, що коли ми створили студію для виробництва відео контенту, другорядною її функцією стало надання студії в оренду для фотографів. За 2 роки роботи, я побачив, що насправді на фотосесію приходять не люди, які хочуть зобразити себе на пам’ять. В основному це були молоді дівчата, які в інстаграмному тренді культу тіла, виставляють себе на показ. Тільки щоб милуватися на себе красиву, що веде до розвитку марнославства, егоїзму, строгих фіксаціях своїх концепцій і неприйняття чужого, нехай навіть хорошої думки.

Якщо ж ви модель – поставте собі питання, як заробляти достатньо, щоб не просто продавати себе. Багато хто шукає відповідь і я не виняток. Зараз майже всі хто робить особистий бренд, так чи інакше продає себе – від бізнес-тренерів до лайф коучів. Від фітнес-інструкторів до політиків, всі так чи інакше намагаються просувати якусь чужу ідею, продукт, товар. Якщо політик майже завжди робить це через емоції і менше через розум, то моделі це роблять через тіло, що, як мені здається стоїть на самому нижньому рівні Всесвітньої піраміди життя. Якщо сьогодні ви живете тілом, думаєте тілом, жартуєте на рівні тіла, то вашим наступним рівнем повинен стати перехід на рівень розуму. Я не сперечаюся – немає ідеальних людей або концепцій, але це зовсім не означає, що до них не потрібно прагнути. Хай допоможе вам ШІ.

Avatar

spectrmedia