Information

Populate the side area with widgets, images, and more. Easily add social icons linking to your social media pages and make sure that they are always just one click away.
Автономний бізнес
Алхімія проекту, Культура дистанції

Автономний бізнес і соціальна значущість

28/01/2021

Які бізнес-ідеї ми збираємося запропонувати вам?

Зараз Інтернет переповнений всілякими курсами, як купити дешевше на Alibaba, і продати дорожче вашим клієнтам у вас в країні. Як почати продавати на Ebay або створити справу на dropshipping. Також в Інтернеті багато сайтів які пропонують різного роду франшизи на будь-який смак і колір.
Все це, нас не цікавить. Все це старе, перенасичене і найважливіше – всі ці методи, системи – чужі (тобто контролюються не вами) або використовують у своїй основі додатки і сервіси які за своєю природою застарівають, а ви як 100% стейкхолдер, не маєте над ними ніякої влади.

Приклад простий – уявіть, що ви почали продавати взуття використовуючи Instagram. За пів року роботи над сторінкою ви витратили багато грошей, реклама, дизайни, темплейти для сторіз, залучені СММ менеджери яким треба платити зарплатню, а потім ви перестаралися з рекламою, або Instagram ввів нові алгоритми і вас забанив – і все, – смерть. Пів року роботи пішло і все потрібно починати спочатку. Все те ж саме…. Це один з мінусів “чужих платформ”.

Детально про те, чому не варто робити велику ставку на чужі сервіси – ми писали в одному з наших курсів. Крім того, така ніша значно перенасичена в Інтернеті. Оскільки туди низький поріг входу і по теорії ігор, нею почали займатися майже всі, прагнучи до швидких грошей. Так, кожному дістається все менший шматок “пирога”.

З іншого боку підхід “купити дешевше, продати дорожче” викликає у нас якийсь дисонанс з тим, що ми робимо. Ми намагаємося придумувати нове, ті продукти, проєкти, яких ще не було на ринку, або вони ось тільки-тільки повинні з’явитися. Наша ідея – це творчість і креатив. Тому ми хочемо показати вам, як можна робити бізнес придумуючи нове, на нових ідеях, які дадуть вам мету, місію, конкурентну перевагу – час, так і першість на вашому ринку\області, що допоможе вам встановити свої правила.

Ідея купити дешевше продати дорожче, не ставить перед нами “проблему”.

Вона не створює виклик, який потрібно вирішити, для нас такий бізнес дуже простий і не викликає взагалі ніякого інтересу. Ще однією цікавою метою для нас – шукати ті проєкти, які значущі і мають попит для соціуму. Приклад простий – як створити біомеханічний протез і заробити на ньому. З одного боку такому бізнесу немає межі досконалості – це майбутнє, трансгуманізм. З іншого, дуже багато людей постійно потребують такого – це продукт який “викликає залежність”, в результаті на ньому можна добре заробити. І найважливіше, такий бізнес, соціально значущий. Це добра справа, яка допомагає людям жити краще. А сам продукт, може принести його розробнику не тільки гроші, а й славу і шану з боку соціуму. (Тут є передумови  до соціально колективного інвестування, impact investing, але про це в іншій статті.)

Є ж різниця між тим, щоб відкрити по франшизі магазин з горілкою або придумати новий продукт, або автономний сервіс, який робить життя людей краще і допомагає їм? Магазин з горілкою завжди можна відкрити, це швидко і просто, франшиз навалом. Тому якщо ви вважаєте що магазин з горілкою, більш ефективний бізнес для вас, тоді, будь ласка, закрийте цей сайт і займайтеся своєю, справою, адже я вже можу сказати, що люди з такими інтересами – 100% не наші клієнти або партнери. (Прошу не ображатись)

Тут є ще один цікавий аспект, а саме енергетичний, кармічний. Яка карма у людини який створює патогенні для людства бізнеси, проєкти. А яка у тих, хто допомагає людям?
Це дуже спірне питання, і на нього ми постараємося дати відповідь в іншій статті, а зараз потрібно ще сказати про автономію проєктів.

Давайте відразу розберемося зі смислами і термінологією.

СЕРВІС – це послуги. Те що ви надаєте разово або кілька разів і це вимагає від вас постійної затрати часу. Крім того, така робота існує тільки тоді, коли є клієнт. Клієнт подзвонив – є замовлення, немає клієнта – немає замовлення. Мінус такого формату – ви витрачаєте на це більше часу ніж отримуєте оплату за свої послуги.

ПРОДУКТ – готовий до використання товар без вашої присутності. Найпростіший приклад – пачка молока на прилавку супермаркету. Або фотографія чи відео на Shutterstock. Книга в офлайн або онлайн-магазині.

Як ви можете побачити, в момент покупки такого товару Ви не будете зайняті, тобто доїти корову, фотографувати або писати книгу. У цей момент ви можете або створювати інші продукти, або відпочивати сім’єю десь на морі. Прошу також зауважити, що ми прагнемо знайти ті продукти які мають властивість циклу (loop). Корова, яка дає молоко, дає його не разово, а постійно поки жива. Фотографію або відео можна продавати нескінченно за ліцензією Royalty-Free, а написану Вами книгу можливо мультиплікувати видавництвом мільйон разів, не кажучи вже про адаптацію на інші мови і вихід на ринки інших країн.

У чому ж полягає автономність?

Крім вищеописаного набору властивостей, які вони будуть мати, ми будемо намагатися, за допомогою нових технологій створювати свої онлайн системи, сайти, маркетплейси, додатки. Думаю перспектива володіти своїм Alibaba або Airbnb тепер бачиться можливою.  А на кожному рівні соціуму, політичного, економічного чи територіального – на кожному цьому рівні, можливо своя інтеграція. На кожному рівні може бути свій лідер.  Наприклад, Airbnb тільки для Карпат. Ebay – тільки для однієї країни. До речі в Україні це вже РОЗЕТКА.

Сподіваюся наші думки зрозумілі. Будемо шукати і разом створювати прибуткові, соціально значущі проєкти, з властивістю циклу і залежності, використовуючи нові технології та автономні платформи для їх реалізації. Instagram або Facebook будуть тільки додатковими, а не основними в розкрутці наших брендів.

В результаті – ми генеруємо ідеї, упаковуємо їх в продукт, пишемо для них мануали і гайди. Якщо висловитися більш метафорично:

“Ми даємо Вам зерно та інструкцію застосування”,

У ній буде описано, де його посадити, як його виростити, які інструменти використовувати, щоб зробити ефективний догляд і як, можливо потім, це дерево масштабувати, щоб у вас вийшов Ваш, величезний, квітучий сад.

Concept Store – це наш сад ідей, якими ми хочемо з вами поділитися.

Якщо висловитися більш технічно, то в кожному продукті будуть вкладені документи з описом ідеї проєкту, списком онлайн-інструментів для реалізації, аналітикою ринку і можливих конкурентів, приклади неймінгів і слоганів для проєкту, а також концепціями для рекламних кампаній і піару. Також для деяких проєктів ми будемо прописувати фінансові плани, щоб ви побачили окупність проєкту при n-вкладеннях або без них. Формати PDF, XLS. Деякі продукти ми будемо створювати у форматі відео, де наочно покажемо, як працюють ті чи інші онлайн-інструменти для реалізації ваших завдань.

P.S. Після прочитання такої статті деякі з читачів можуть запитати: – А чому сам автор не робить всі ті проекти, про які він пише?
Відповідь. – Робить. Щось ми робимо своїми силами, щось вже зробили, щось на етапі розробки, а щось чекає інвесторів. У будь-якому випадку, за останніх кілька років, ідей і концептів накопичилося настільки багато, що напевно, вже одного людського життя не вистачить що б всіх їх реалізувати. З іншого боку, більш обширну відповідь на це питання, ви можете знайти в нашій статті Спектр – перші сходинки

Спектр – завжди на вашій стороні!

Олександр Куява

Олександр Куява

Засновник та директор медіагрупи Спектр. Медіахудожник. Експерт у сфері інформаційних технологій та нових медіа. Інтернет-підприємець і соціальний інвестор.